Լյուքս դասի աշխարհում ընկղմվող փորձառությունները դառնում են հիմնական միտում, և ժամացույցների ապրանքանիշերը իրենց սեփական մեկնաբանություններն են տալիս այս հայեցակարգին: Ժամացույցների պարզապես ցուցադրությունից այն կողմ, ժամացույցների տները կազմակերպում են ամեն ինչ՝ ժամացույցագործության գործնական վարպետության դասերից մինչև ապրանքանիշի դեսպանների հետ բացառիկ միջոցառումներ՝ լեռնագնացների և ֆրիդայվերների հետ էքստրեմալ գործունեությունից մինչև համաշխարհային ճանաչում ունեցող գաստրոնոմիայի և երաժշտության աստղերի հետ անձնական հանդիպումներ, գրում է Robb Report-ը:
Նրանց շարքում առանձնանում է Patek Philippe-ը, որը միշտ կերտել է իր սեփական ուղին և խուսափել դեսպաններից: Ժնևում տեղակայված անկախ տունը խուսափում է կարճաժամկետ աղմուկից՝ հավատարիմ մնալով իր անժամանակ արժեքներին՝ հարուստ ժառանգությանը, ավանդույթներին, փորձագիտությանը և նորարարությանը: Այնուամենայնիվ, Patek Philippe-ը բազմաթիվ առումներով առաջատար է եղել ընկղմվող ժամացույցագործության ոլորտում՝ 2012 թվականին Դուբայում կազմակերպելով առաջին լայնածավալ ցուցահանդեսը՝ Watch Art Grand Exhibition-ը: Այս նախագիծը, որը վառ կերպով ներկայացնում է ապրանքանիշի պատմությունն ու արհեստավորությունը, մնում է անվճար և բաց լայն հանրության համար: Այդ ժամանակվանից ի վեր ցուցահանդեսը անցկացվում է երկու տարին մեկ աշխարհի խոշոր քաղաքներում, այդ թվում՝ Լոնդոնում, Նյու Յորքում, Տոկիոյում և Մյունխենում:
165,000-ից ավելի այցելու ընդունելուց հետո, հաջորդ ամիս Patek Philippe-ը կանցկացնի իր յոթերորդ Մեծ ցուցահանդեսը, այս անգամ Միլանում։
Ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 2-ից 18-ը Միլանի վերջերս վերանորոգված Palazzo delle Scintille ցուցասրահում, որը պսակված է 30 մետրանոց վեհաշուք գմբեթով: 2900 քառակուսի մետր տարածքի տարածքում կտեղակայվեն 15 թեմատիկ սրահներ, որտեղ կցուցադրվեն ավելի քան 500 ժամացույցներ և եզակի առարկաներ, ինչը այն կդարձնի Patek Philippe Grand Exhibitions-ի պատմության մեջ ամենամեծ ցուցահանդեսը:

Patek Philippe to Open Its Largest Watch Exhibition in History in Milan
In the world of luxury goods, immersive events are becoming the leading trend, and watch brands are interpreting this concept in their own way. Moving beyond simple watch displays, watchmakers are hosting everything from hands-on watchmaking masterclasses to exclusive events with brand ambassadors—ranging from extreme activities with mountaineers and freedivers to closed-door meetings with global gastronomy and music stars, writes Robb Report.
Against this backdrop, Patek Philippe stands out. The company has always forged its own path and fundamentally operates without ambassadors. The independent Geneva-based house avoids fleeting hype, remaining steadfast to eternal values: a rich heritage, tradition, expertise, and innovation. Nevertheless, Patek Philippe has largely been a pioneer in immersive horology, organizing the first large-scale Watch Art Grand Exhibition in Dubai back in 2012. This project, which vividly showcases the brand’s history and craftsmanship, has always remained free and open to the general public. Since then, the exhibition has taken place biennially in major cities around the world, including London, New York, Tokyo, and Munich. Having welcomed a total of over 165,000 visitors, next month Patek Philippe will host its seventh grand event—this time in Milan.
The exhibition will run from October 2 to October 18 at the newly renovated Milanese exhibition complex, Palazzo delle Scintille, crowned by a majestic 30-meter dome. Spanning 2,900 square meters, the space will house 15 themed rooms displaying more than 500 timepieces and unique objects, making this the largest exhibition in the history of Patek Philippe's Grand Exhibitions.