Լյուքս դասի աշխարհում ընկղմվող փորձառությունները դառնում են հիմնական միտում, և ժամացույցների ապրանքանիշերը իրենց սեփական մեկնաբանություններն են տալիս այս հայեցակարգին: Ժամացույցների պարզապես ցուցադրությունից այն կողմ, ժամացույցների տները կազմակերպում են ամեն ինչ՝ ժամացույցագործության գործնական վարպետության դասերից մինչև ապրանքանիշի դեսպանների հետ բացառիկ միջոցառումներ՝ լեռնագնացների և ֆրիդայվերների հետ էքստրեմալ գործունեությունից մինչև համաշխարհային ճանաչում ունեցող գաստրոնոմիայի և երաժշտության աստղերի հետ անձնական հանդիպումներ, գրում է Robb Report-ը:
Նրանց շարքում առանձնանում է Patek Philippe-ը, որը միշտ կերտել է իր սեփական ուղին և խուսափել դեսպաններից: Ժնևում տեղակայված անկախ տունը խուսափում է կարճաժամկետ աղմուկից՝ հավատարիմ մնալով իր անժամանակ արժեքներին՝ հարուստ ժառանգությանը, ավանդույթներին, փորձագիտությանը և նորարարությանը: Այնուամենայնիվ, Patek Philippe-ը բազմաթիվ առումներով առաջատար է եղել ընկղմվող ժամացույցագործության ոլորտում՝ 2012 թվականին Դուբայում կազմակերպելով առաջին լայնածավալ ցուցահանդեսը՝ Watch Art Grand Exhibition-ը: Այս նախագիծը, որը վառ կերպով ներկայացնում է ապրանքանիշի պատմությունն ու արհեստավորությունը, մնում է անվճար և բաց լայն հանրության համար: Այդ ժամանակվանից ի վեր ցուցահանդեսը անցկացվում է երկու տարին մեկ աշխարհի խոշոր քաղաքներում, այդ թվում՝ Լոնդոնում, Նյու Յորքում, Տոկիոյում և Մյունխենում:
165,000-ից ավելի այցելու ընդունելուց հետո, հաջորդ ամիս Patek Philippe-ը կանցկացնի իր յոթերորդ Մեծ ցուցահանդեսը, այս անգամ Միլանում։
Ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 2-ից 18-ը Միլանի վերջերս վերանորոգված Palazzo delle Scintille ցուցասրահում, որը պսակված է 30 մետրանոց վեհաշուք գմբեթով: 2900 քառակուսի մետր տարածքի տարածքում կտեղակայվեն 15 թեմատիկ սրահներ, որտեղ կցուցադրվեն ավելի քան 500 ժամացույցներ և եզակի առարկաներ, ինչը այն կդարձնի Patek Philippe Grand Exhibitions-ի պատմության մեջ ամենամեծ ցուցահանդեսը:

В мире предметов роскоши иммерсивные мероприятия становятся главным трендом, и часовые бренды трактуют этот концепт по-своему. Выходя за рамки простой демонстрации часов, часовые дома устраивают всё: от практических мастер-классов по часовому делу до эксклюзивных мероприятий с амбассадорами бренда — будь то экстремальные активности с альпинистами и фридайверами или закрытые встречи со звездами мировой гастрономии и музыки, пишет Robb Report.
На этом фоне выделяется компания Patek Philippe, которая всегда шла собственным путем и принципиально обходится без амбассадоров. Независимый женевский дом избегает сиюминутного хайпа, сохраняя верность вечным ценностям: богатому наследию, традициям, экспертности и инновациям. Тем не менее, именно Patek Philippe во многом стала пионером в сфере иммерсивного часового искусства, организовав первую масштабную выставку Watch Art Grand Exhibition в Дубае еще в 2012 году. Этот проект, наглядно демонстрирующий историю и мастерство бренда, всегда остается бесплатным и открытым для широкой публики. С тех пор раз в два года выставка проходила в крупнейших городах мира, включая Лондон, Нью-Йорк, Токио и Мюнхен. Приняв в общей сложности более 165 000 посетителей, в следующем месяце Patek Philippe проведет уже седьмое по счету грандиозное событие — на этот раз в Милане.
Выставка пройдет со 2 по 18 октября в недавно отреставрированном миланском выставочном комплексе Palazzo delle Scintille, увенчанном величественным 30-метровым куполом. На площади 2 900 квадратных метров разместятся 15 тематических залов, в которых выставят более 500 часов и уникальных предметов, что делает эту экспозицию крупнейшей в истории Грандиозных выставок Patek Philippe.